Iš esmės man patinka komanda ir organizacija, kurioje dirbu, mėgstu tai, ką darau, darbe realizuoju save, bet… nekenčiu dirbti nuo 8 iki 5!

Ar bent kartą pagavote save taip mąstant? Ar girdėjote taip kalbant savo kolegas ar pavaldinius?

Esame vyturiai arba pelėdos, be darbo turime kitų įsipareigojimų gyvenime (šeima, pagyvenusių artimųjų priežiūra, augintiniai ir pan.), skiriasi mūsų gyvenimo būdas (vieni sportuoja ar medituoja, kiti keliauja, naktinėja ar mėgsta numigti po pietų), o svarbiausia – skirtingai kuriame vertę ir geriausių rezultatų pasiekiame ne tik darbo valandomis ir ne tik sėdėdami biure.

Ar pastebėjote, kad kartais vieną dieną padirbėję iš namų, padarote per savaites susikaupusius darbus? O gal dieną praleidę ne biure, o pietaudami ir gerdami kavą su jums svarbiais klientais ar partneriais, pasiekiate esminių susitarimų ar užsitikrinate užsakymų mėnesiams į priekį? Gal padirbėję iki išnaktų, neblaškomi aplink zujančių kolegų ir skambančių telefonų, pagaliau išsprendžiate seniai varginusią problemą ar parengiate plėtros strategiją? Deja, kitą dieną 8:00 val. vėl turite būti biure…

Manote, kad vienintelis būdas ištrūkti iš šio užburto rato – keisti darbą ar išeiti dirbti sau? Nebūtinai. O jei ir taip, kaip naujame darbe apsisaugosite nuo tų pačių ar naujų bėdų?

Kad pasiektume norimų rezultatų, pradžiai turime nustoti daryti viską ir būti viskuo. Universalus biuro karys neegzistuoja: vienus dalykus darome puikiai, bet kitose srityse galime būti kone beviltiški. Darydami visko po truputį ir paskendę nesibaigiančiuose darbuose nebeturime laiko tam, kas svarbiausia. Prarandame energiją ir motyvaciją, nes nejaučiame pasitenkinimo darbu, o vadovai ir kolegos ima vis mažiau mumis pasitikėti. Tad pokalbį dėl lankstaus darbo grafiko atidedame geresniems laikams ir paskęstame viršvalandžiuose.

Tik supratę, ką gebame geriausiai, ir sutelkę visas jėgas į savo natūralų vertės kūrimo būdą – derėtis, analizuoti, kurti sistemas, parduoti, įkvėpti –  būsime vertinami ne pagal biure praleistas valandas, o pagal sukuriamą vertę. Tai leis labiau mėgautis darbu, pasiekti geresnį darbo ir asmeninio gyvenimo balansą ir gauti geresnį finansinį atlygį.