Jau kurį laiką brandinate idėją keisti darbą, siekti atsakingesnių pareigų ar pradėti savo verslą? Tik kažkodėl nesiimate konkrečių veiksmų… Jums irgi keista, ar ne?

Kaltinate save neveiklumu ir ne juokais pykstate ant savo „tingiojo“ arba „savimi nepasitikinčio“ aš… Ir čia pat imate save raminti. Gal tiesiog nesate sutvertas būti vadovu ar verslininku? Tikriausiai neturite tam pakankamai žinių, įgūdžių ar patirties? O gal šiuo metu neturite pakankamai laiko, kad galėtumėte įgyvendinti savo sumanymą? Darbe sunkiai dirbate, o vakare grįžtate pavargęs kaip šuo. Savaitgaliai pralekia kaip nebuvę. Be to, tarp jūsų pažįstamų nėra įkvepiančių verslininkų ar vadovų pavyzdžių, o ir tie, kurie kažko pasiekė, sukasi kaip voverės rate, nuolat skundžiasi?

Turiu jums gerų žinių – jūs ne tik nieko neprarasite nusprendę dar šiek tiek palaukti, bet ir prisidėsite prie savo sėkmės ateityje! Sakote, juokauju? Ne, kalbu labai rimtai. Neskubėkite su reikšmingais sprendimais, jei jaučiate, kad nesate tam pasiruošę. Pasidavę momentiniam impulsui viską mesti galite likti be pajamų ir socialinių garantijų, tuomet suksite galvą, kaip išgyventi ir apmokėti sąskaitas, ir turėsite dar mažiau energijos kurti verslo idėjas ar ieškoti įdomesnio darbo. Nėra blogai laukti tinkamo momento. Svarbiausia ne kiek laiko lauksite, o ką darote, kol laukiate. Ar turite planą, kaip „uždengsite“ spragas, kad vieną dieną galėtumėte drąsiai ištarti –  „esu pasiruošęs“?

Nuo tada, kai ėmiau galvoti apie nuosavą verslą, laukiau 6 metus. Per tą laiką nuveikiau daug įdomių dalykų – dirbau, savanoriavau, auginau vaikus, mokiausi, susipažinau su daugybe fantastiškų žmonių, keliavau, įgijau vertingų žinių ir patirties. Nesigailiu, kad laukiau. Šis laikotarpis padėjo man pasiruošti vienam svarbiausių žingsnių mano gyvenime – išeiti iš samdomo darbo ir pradėti dirbti… savo klientams.

Suprantu kaip jaučiatės, todėl parengiau jums šias rekomendacijas. Jei pasisodinsite save rimtam pokalbiui ir apgalvosite šiuos klausimus, „laukimas“ taps vienu įdomiausių periodų jūsų gyvenime!

Atsakykite sau į šiuos klausimus:

  • Kas mane gyvenime „veža“? Kas suteikia man energijos ir noro veikti? Kokia veikla atitinka mano aistras ir pomėgius? Kokia veikla gali suteikti man tai, ko man trūksta dabartiniame darbe?
  • Kas man iš prigimties puikiai sekasi? Ką darau lengvai ir natūraliai? Kas trukdo man užsiimti šia veikla dabartiniame darbe? Kaip galiu pašalinti šias kliūtis?
  • Kokių žinių, įgūdžių ir patirties man trūksta, kad galėčiau įgyvendinti savo svajonę? Kaip galiu įgyti šių žinių savo tiesioginiame darbe arba už jo ribų – savanoriaudamas, padėdamas kolegoms, klientams ar draugams?
  • Kokie žmonės gali mane išmokyti reikalingų dalykų? Pasidalinti patirtimi? Supažindinti su man svarbiais žmonėmis? Tapti mano klientais ateityje? Kaip galiu su jais susipažinti jau šiandien?
  • Kokia yra mano reputacija rinkoje? Kokiais atvejais žmonės kreipiasi į mane patarimo ar rekomenduoja mane kitiems? Kaip jau dabar galiu stiprinti ir viešinti savo reputaciją pasirinktoje srityje?
  • Kokioje srityje noriu padaryti pokytį? Ką noriu nuveikti gyvenime? Ką paliksiu po savęs? Ką galiu padaryti, kad savo dabartinėje veikloje jausčiau daugiau prasmės?

Įkvėpimui rekomenduoju pažiūrėti Steve Jobso kalbą, kurioje jis dalinasi trimis pamokančiomis savo gyvenimo istorijomis, ir prie darbo!

Turėk drąsos klausyti savo širdies ir intuicijos, jos kažkokiu būdu jau žino, kuo iš tiesų nori tapti. Visa kita nėra taip svarbu“, – Steve Jobsas (20:05 įrašo minutė).

Pasidalinkite šiais patarimais ir su savo draugais, kurie stovi apsisprendimo kryžkelėje. Jiems reikia jūsų palaikymo ir pagalbos!

post_judedamas