Šiandien prasideda stebuklingas metas, truksiantis nuo Šv. Kūčių vakaro iki Trijų karalių. Tai laikas kuomet apmąstysime besibaigiančius metus ir bandysime pažvelgti į ateitį.

Šis laikotarpis labai svarbus  – jis padeda pakilti virš savo gyvenimo ir pažvegti į jį stebėtojo akimis, įvertinti savo pasiekimus ir rūpesčius bei pasirinkti kaip norėsime nugyventi dar vienus metus.

Trumpam pasitraukite nuo šventinės ruošos bei kasdienių reikalų ir išnaudokite šį stebuklingą laiką – tai suteiks jums energijos, įkvėpimo ir ramybės ateinantiems metams!

Paimkite kelis popieriaus lapus ir rašiklį, įsitaisykite ramioje vietoje ir užrašykite savo mintis. Jums prireiks 30 minučių, tad paprašykite, kad jūsų netrukdytų, išjunkite telefono garsą.

Pirmojo lapo viršuje užrašykite „Atleidžiu” ir po juo surašykite kam atleidžiate. Prisiminkite visus, kurie sukėlė jums nuoskaudų, rūpesčių, skausmo – šeimos narius, draugus, kolegas, vadovus, klientus, kaimynus, vairuotojus, gydytojus, statybininkus, Lietuvos ir kitų šalių vadovus ir visai nepažįstamus žmones. Galiausiai atleiskite sau – už tai, kad kartais nepasitikite, kaltinate, baudžiate, draudžiate, nesuteikiate galimybės pabandyti ir įrodyti ką sugebate ir kt.

Paimkite antrą lapą, viršuje užrašykite „Dėkoju” ir surašykite už ką esate dėkingi. Peržiūrėkite savo turtus: žmones, daiktus, savo charakterio bruožus, mokymosi ir savirealizacijos galimybes, tikėjimą, sėkmės istorijas, sveikatą, darbą, pomėgius ir kt. Prisiminkite nemokamas dovanas, kurias gaunate iš gamtos: saulę, paukščius, jūrą ir kt. Pripažinkite kitų dosnumą – prisiminkite žmones, kurie jus myli ir gerbia. Kas jus pagyrė, parekomendavo, išvirė kavos, pasidalino paslaptimi, nusišypsojo, išmokė svarbių dalykų?

Paimkite trečią lapą, viršuje užrašykite „Svajoju” ir parašykite kaip norite jaustis kitais metais ir ką norite nuveikti, kad taip jaustumėtės. Su kokiais žmonėmis norite bendrauti, kokių įgūdžių ir žinių norite įgyti, kokias vietas aplankyti, kokias knygas perskaityti, kokias idėjas įgyvendinti, kokius pokyčius pamatyti savo gyvenime.

Viską apgalvoję, pasirinkite ir  šio lapo apačioje užrašykite tris pagrindinius tikslus 2014 metams. Jei kyla daug minčių, pasirinkite svarbiausius tikslus, kai juos įgyvendinsite, galėsite sugalvoti naujus. Tuomet numatykite vieną konkretų dalyką, kurį padarysite jau dabar (taip, būtent dabar), kad šiek tiek priartėtumėte prie savo pirmojo tikslo. Gal tai bus skambutis, darbų sąrašas, pirmas perskaitytas knygos puslapis, prie šaldytuvo pritvirtintas priminimas, nuotrauka, pažadas ar kt.

O pabaigai kviečiu pažiūrėti šį pasakojimą apie dėkingumą – jis sušildys ir įžiebs vaizduotę!

Drąsiai svajokite ir įgyvendinkite savo svajones!

Jaukių Šv. Kalėdų ir spalvingų Naujųjų Metų!

Lina