Štai į galvą ateina fantastiška idėja! Seniai laukta, o gal nauja ir netikėta. Ji užkuria nuo sąstingio aprūdijusį motoriuką viduje ir išgirsti ausiai mielą dūzgimą, skatinantį veikti, siekti, įgyvendinti! Pirmyyyn! Štai ryškėja tavo svajonės kontūrai, skamba fanfaros, liejasi šampanas…

Ir tuomet išgirsti pažįstamą balsą viduje: „Negi tikrai manai, kad viskas taip paprasta? Jei taip būtų, ši idėja jau būtų įgyvendinta kitų, gerokai protingesnių ir apsukresnių už tave. Jei taip dar neįvyko, ji tikriausiai beviltiška ir nepelninga…“ ir t. t. Kone kiekvienas galime pratęsti šią “fantastiškų įžvalgų“ tiradą, nes mūsų galvoje gyvena niūrusis bildukas, kuriam didžiausią malonumą teikia galimybė su žeme sulyginti gražiausias svajones. Kaip užkimšti burną šiam bjauriam padarui?

Materializuok savąjį neigiamą personažą – sugalvok kaip ji(s) atrodo, kokiu balsu kalba, kaip juda, kokiu kvapu atsiduoda ir pan. Galbūt jis mažas, gauruotas, purvinas šleivakojis išpuvusiais dantimis ir keistai cypiančiu balsu, kuriam taip dvokia iš šnervių, kad norisi pasitraukti toliau? O gal tai labai žemiška būtybė – pavydi ir kerštinga kolegė, nuolat pasidabinusi sintetine šypsena?

Ar štai šiai būtybei suteiksi teisę patarti tau svarbiausiais gyvenimo klausimais? Tikriausiai, ne…

O kam patikėtum garbę tapti savo asmeniniu patarėju?

Susikurk savąjį teigiamą personažą. Kokie charakterio bruožai kelia tau pasitikėjimą, kas turi galią įkvėpti tave siekti daugiau? Tai gali būti pasakų herojus ar realus asmuo, kuriuo pasitiki, kuris linki tau gero. Kaip ji(s) atrodo? Kaip kalbėtų su tavimi? Ką sakytų? Ar jauti šilumą ir ramybę, kuri užplūsta, kai šis personažas išnyra prieš tave, ar išgirsti jo(s) balsą? O gal jo(s) kalba tokia įkvepianti, kad norisi lėkti pasikinkius vėją?

Taip, tai ir yra tas ištikimas draugas, kuris pašnibždėjo tau į ausį fantastišką idėją. Juk ji(s) tiki tavimi ir džiaugiasi kiekviena tavo pergale. Kuriuo iš jų patikėsi tu?